CFR-12JB-52-160K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-160K
Description
RES 160K OHM 5% 1/6W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Max Power Dissipation :
167mW
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
160kOhm
Tolerance :
±5%