CFR-12GR-52-8K2
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-8K2
Description
RES 8.2K OHM 2% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
8.2kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12GR-52-8K2
YAGEO CFR-12GR-52-8K2
8.2kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,