CFR-12GR-52-3K6
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 2% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.6kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12GR-52-3K6
YAGEO CFR-12GR-52-3K6
3.6kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,