CFR-12GR-52-1K5
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-1K5
Description
RES 1.5K OHM 2% 1/6W AXIAL
Resistance :
1.5kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12GR-52-1K5
YAGEO CFR-12GR-52-1K5
1.5kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,