BLM21RK121SN1D
Mfr.Part #
BLM21RK121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Ferrite Beads and Chips
Packing Method :
Tape and Reel
Weight :
5.499807mg
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
Core Material :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Construction :
Chip Bead
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Impedance :
120Ohm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.45mm
Number of Functions :
1 (Unlimited)
Height :
850μm
Number of Pins :
2
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Tolerance :
25%
Max DC Current :
200mA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
100MHz
Additional Feature :
MONOLITHIC TYPE
Series :
EMIFIL®, BLM21
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ferrite, Steel
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
200mA
Resistance :
120Ohm