BLM21AG151SH1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM21AG151SH1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE CHIP 150 OHM 0805
Stock
760
In Stock :
760
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance :
150Ohm
Max DC Current :
200mA
Length :
2mm
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Impedance @ Frequency :
150Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
1
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Filter Type :
Differential Mode - Single
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Functions :
1
Tolerance :
25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Height :
850μm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Construction :
Chip Bead
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material :
Steel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Contact Plating :
Tin
Series :
EMIFIL®, BLM21
Resistance :
150Ohm
HTS Code :
Current Rating :
800mA
Max Operating Temperature :
125°C