BLM21AG221SH1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM21AG221SH1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE CHIP 220 OHM 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Resistance :
220Ohm
Number of Lines :
1
Max DC Current :
200mA
HTS Code :
Impedance :
220Ohm
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
100MHz
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Filter Type :
Differential Mode - Single
Length :
2mm
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Rated Current :
0.2A
Number of Functions :
1
Construction :
Chip Bead
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
EMIFIL®, BLM21
Shielding :
Unshielded
Contact Plating :
Tin
Height :
850μm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material :
Ferrite
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
25%
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) :
200mOhm