BLM21AG121SN1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM21AG121SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Core Material :
Ferrite
Max DC Current :
200mA
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
1.25mm
Number of Pins :
2
HTS Code :
Frequency :
100MHz
Resistance :
150mOhm
Construction :
Chip Bead
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Shielding :
Unshielded
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Radiation Hardening :
No
Material :
Ferrite, Steel
Case Code (Metric) :
Current Rating :
800mA
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Current :
200mA
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Height :
850μm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Impedance :
120Ohm