BLM21BD272SH1L
Mfr.Part #
BLM21BD272SH1L
Description
FERRITE BEAD 2.7 KOHM 0805 1LN
Ferrite Beads and Chips
Core Material :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Shielding :
Unshielded
Resistance :
800mOhm
Test Frequency :
100MHz
Max DC Current :
200mA
Impedance :
2.7kohm
Number of Pins :
2
Number of Lines :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tolerance :
25%
DC Resistance (DCR) (Max) :
800mOhm
HTS Code :
Impedance @ Frequency :
2.7kOhm @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
Signal Line
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
200mA
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.4478mm