B43547A9107M080
Mfr.Part #
B43547A9107M080
General Purpose Electrolytic Capacitors
DALE RESISTOR
Product Status :
Active
Type :
Long Life Capacitors
RoHS :
No
Test Frequency :
100 Hz
Lead Spacing :
10 mm
Series :
B43547A
Brand :
Number of Pins :
2 Pin
ESR :
520 mOhms
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tolerance :
20 %
Length :
25 mm
Packaging :
Bulk
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In
Ripple Current :
0.82 A
Diameter :
25 mm
Capacitance :
100 uF
Package :
Tray
Datasheets
B43547A9107M080
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43547A9107M080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Long Life Capacitors, Number of Pins:2 Pin, B43547A9107M080 pinout, B43547A9107M080 datasheet PDF, B43547A9107M080 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43547A9107M080 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
B43547A 100 uF Capacitor 20 % Bulk 0.82 A