B43254A2827M
Mfr.Part #
B43254A2827M
Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Diameter :
25.4mm
Leakage Current :
1.21491mA
Capacitance :
820µF
Lead Pitch :
10.0076mm
Height :
45mm
Tolerance :
20%
Tan Delta :
0.15
Life (Hours) :
3000 hours
Height Seated (Max) :
46.99mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Bulk
Min Operating Temperature :
-40°C
Ripple Current :
2.16A
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
105°C
Series :
B43254
Datasheets
B43254A2827M
EPCOS (TDK) B43254A2827M
B43254 820μF Capacitor 20% 2.16A 10.0076mm Radial