AVRM2012C330KT801N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AVRM2012C330KT801N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
2.0 X 1.2MM EIA0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Maximum DC Volts :
24V
Varistor Voltage (Min) :
29.7V
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Current - Surge :
240A
Varistor Voltage (Max) :
36.3V
Capacitance @ Frequency :
800pF @ 600V
Energy :
0.5J
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Series :
AVR
Varistor Voltage (Typ) :
33V