AVRM1005C6R8NT331N
Mfr.Part #
AVRM1005C6R8NT331N
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
VARISTOR 6.8V 24A 0402
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
8.84V
Energy :
0.008J
Varistor Voltage :
6.8V
Maximum DC Volts :
3.5V
Varistor Voltage (Min) :
4.76V
Mount :
Surface Mount
Capacitance @ Frequency :
33pF @ 1kHz
Resistor Type :
VARISTOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Max Surge Current :
24A
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Number of Circuits :
1
HTS Code :
Series :
AVR
Max Voltage Rating (DC) :
3.5V