AMA5BR4-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BR4-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Output :
5V
Level VI
Series :
AMA5-Y
Current - Output (Max) :
1A
Power (Watts) :
5 W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Approval Agency :
CE
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
60.2" (1.50m)