AMA36BU1-120300Y
Mfr.Part #
AMA36BU1-120300Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Form :
Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
3A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Polarization :
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Voltage - Output :
12V
Approval Agency :
CE, UL
Size / Dimension :
Output Connector :
USB Micro
Region Utilized :
United Kingdom
Series :
AMA36-Y
Base Product Number :
AMA36
Input Connector :
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Type :
Fixed Blade
Standard Number :
Power (Watts) :
36 W