AMA36AR1-120300Y
Mfr.Part #
AMA36AR1-120300Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Voltage - Output :
12V
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
Region Utilized :
Australia
Form :
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
36 W
Current - Output (Max) :
3A
Standard Number :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C