AMA24EU2-120150Y
Mfr.Part #
AMA24EU2-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Approval Agency :
CE, IEC, UL
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 3.46" H (72.0mm x 34.0mm x 88.0mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
18 W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
1.5A
Series :
AMA24-Y
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
USB C
Standard Number :
Cord Length :
59" (1.50m)