AMA24AK2-240075Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA24AK2-240075Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Series :
AMA24-Y
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CE, UL
Input Type :
Fixed Blade
Base Product Number :
AMA24
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Connector :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Applications :
ITE (Commercial)
Standard Number :
Current - Output (Max) :
1.5A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Region Utilized :
Australia
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Power (Watts) :
18 W