AMA24AK2-120200Y
Mfr.Part #
AMA24AK2-120200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE, UL
Size / Dimension :
Base Product Number :
AMA24
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
Australia
Current - Output (Max) :
2A
Series :
AMA24-Y
Efficiency :
Level VI
Standard Number :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Form :
Wall Mount (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Power (Watts) :
24 W