AF0805FR-07280RL
Mfr.Part #
AF0805FR-07280RL
Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805
AF
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
33 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
280Ohm
Working Voltage :
150V
Datasheets
AF0805FR-07280RL
YAGEO AF0805FR-07280RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 280Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C