AF0805DR-073K9L
Mfr.Part #
AF0805DR-073K9L
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
3.9kohm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AF0805DR-073K9L
YAGEO AF0805DR-073K9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C