600APS12P
Mfr.Part #
600APS12P
Description
LINE FILTER 690VAC 600A CHASS
Stock
1
In Stock :
1
Published :
2015
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Voltage - Rated AC :
690V
Current Rating :
600A
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Series :
APS
Voltage - Rated DC :
690V
Capacitance :
3.1μF
Datasheets
600APS12P
TE Connectivity Corcom Filters 600APS12P
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH