600APH12P
Mfr.Part #
600APH12P
Description
LINE FILTER 690VAC 600A CHASS
Stock
5
In Stock :
5
Voltage - Rated DC :
690V
Current Rating :
600A
Published :
2014
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Capacitance :
2.62μF
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Factory Lead Time :
4 Weeks
Voltage - Rated AC :
690V
Series :
APH
Datasheets
600APH12P
TE Connectivity Corcom Filters 600APH12P
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH