600APS12L
Mfr.Part #
600APS12L
Description
LINE FILTER 520VAC 600A CHASS
Stock
1
In Stock :
1
Current Rating :
600A
Series :
APS
Capacitance :
3.1μF
Voltage - Rated DC :
520V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Published :
2014
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Voltage - Rated AC :
520V
Datasheets
600APS12L
TE Connectivity Corcom Filters 600APS12L
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH