600APH12L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
600APH12L
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
LINE FILTER 520VAC 600A CHASS
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
ELV :
Compliant
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Termination Style :
Terminal Post
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Box
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated DC :
520V
Voltage - Rated AC :
520V
Mounting Type :
Chassis Mount
Configuration :
Three Stage
Capacitance :
2.62μF
Series :
APH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
600A
Published :
2015
Frequency - Operating :
50/60Hz
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Datasheets
600APH12L
TE Connectivity Corcom Filters 600APH12L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH