500D156M100CC2A
Mfr.Part #
500D156M100CC2A
Description
CAP ALUM 15UF 20% 100V AXIAL
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Capacitance :
15μF
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
20.4978mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm
Datasheets
500D156M100CC2A
Vishay / Sprague 500D156M100CC2A
500D 15μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm -40°C~85°C Axial, Can