500D105M450DC2
Mfr.Part #
500D105M450DC2
Description
CAP ALUM 1UF 20% 450V AXIAL
Capacitance :
1μF
Max Operating Temperature :
85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Length :
20.4978mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated DC :
450V
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Size / Dimension :
0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
450V
Min Operating Temperature :
-20°C
Datasheets
500D105M450DC2
Vishay / Sprague 500D105M450DC2
500D 1μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm -20°C~85°C Axial, Can