500D156F200EF2
Mfr.Part #
500D156F200EF2
Description
CAP ALUM 15UF 200V AXIAL
Length :
32mm
Tolerance :
50%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
15μF
Max Operating Temperature :
85°C
Datasheets
500D156F200EF2
Vishay / Sprague 500D156F200EF2
500D 15μF Capacitor 50% Bulk Through Hole 0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm -40°C~85°C Axial, Can