500D107M063DD2A
Mfr.Part #
500D107M063DD2A
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 100UF 20% 63V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
500D
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Length :
24.003mm
Termination :
Axial
Size / Dimension :
0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm
Voltage - Rated DC :
63V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Life (Hours) :
2000 hours
Capacitance :
100μF
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Axial, Can
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
500D107M063DD2A
Vishay / Sprague 500D107M063DD2A
500D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm -40°C~85°C Axial, Can