4MA300000Z4AACTGI8
Mfr.Part #
4MA300000Z4AACTGI8
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Temperature (Max) :
85°C
Frequency :
300MHz
Current - Supply (Max) :
105mA (Typ)
Series :
4mA
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Feature :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
300MHz
Rise Time-Max :
0.4ns
Ratings :
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
50%
Oscillator Type :
LVDS
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
52/48%
Base Resonator :
MEMS
Output :
LVDS
Fall Time-Max :
0.4ns
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Mounting Type :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)