203A4K020F
Mfr.Part #
203A4K020F
Description
4.02K OHMS 0.25W 1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
4.02 kOhms
Size / Dimension :
0.250" Dia x 0.343" L (6.35mm x 8.71mm)
Operating Temperature :
-60°C ~ 150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
203A4K020F
4.02 kOhms, 0.25W, 1/4W, -,