203A20R00F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
203A20R00F
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
20 OHMS 0.25W 1%
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±1%
Composition :
Size / Dimension :
0.250" Dia x 0.343" L (6.35mm x 8.71mm)
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-60°C ~ 150°C
Features :
Series :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Failure Rate :
Resistance :
20 Ohms
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Datasheets
203A20R00F
20 Ohms, 0.25W, 1/4W, -,