203A402R0F
Mfr.Part #
203A402R0F
Description
402 OHMS 0.25W 1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-60°C ~ 150°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
402 Ohms
Series :
Size / Dimension :
0.250" Dia x 0.343" L (6.35mm x 8.71mm)
Datasheets
203A402R0F
402 Ohms, 0.25W, 1/4W, -,