10SVPS10M
Mfr.Part #
10SVPS10M
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 10V SMD
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Length :
5mm
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
700mA @ 100kHz
Width :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
5000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
OS-CON™, SVPS
Tan Delta :
0.1
ESR (Equivalent Series Resistance) :
220mOhm
Ripple Current :
35mA
Terminal Shape :
Flat
Capacitance :
10μF
Ripple Current @ Low Frequency :
35mA @ 120Hz
Size Code :
Leakage Current :
0.05mA
Voltage - Rated DC :
10V
Datasheets
10SVPS10M
Panasonic 10SVPS10M
10μF ±20% Radial, Can - SMD 0.217 5.50mm Tape & Reel (TR) 220mOhm OS-CON™, SVPS Surface Mount Polymer General Purpose