104MACQRL150
Mfr.Part #
104MACQRL150
Manufacturer
Quantic™ Paktron
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER 150OHM 0.1UF 125VAC RADIA
Stock
960
In Stock :
960
Manufacturer :
Quantic™ Paktron
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Dielectric Material :
Polyester
Applications :
GENERAL PURPOSE
Filter Order :
1st
Size / Dimension :
1.079Lx0.441W 27.40mmx11.20mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Thickness :
11.176mm
Height :
0.911 23.15mm
Packaging :
Bulk
Values :
R = 150 Ω, C = 0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Resistance - Channel (Ω) :
150
Capacitance :
100nF
JESD-609 Code :
e3
Voltage :
630V
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
11.2mm
Number of Channels :
1
Published :
2012
Type :
Low Pass
ESD Protection :
No
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated AC :
125V
Tolerance :
20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
20.8mm
Lead Length :
21.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Quencharc®
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Pitch :
20.8mm
Resistance :
150Ohm
Life (Hours) :
500 hours
Voltage - Rated DC :
200V
Dielectric :
PET
Mount :
DIN Rail, Through Hole
Datasheets
104MACQRL150
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Quantic™ Paktron 104MACQRL150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Operating Temperature:-55°C~85°C, Voltage:630V, Number of Channels:1, Type:Low Pass, Number of Pins:2, Mounting Type:Through Hole, 104MACQRL150 pinout, 104MACQRL150 datasheet PDF, 104MACQRL150 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Quantic™ Paktron 104MACQRL150 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Quantic™ Paktron 104MACQRL150
Manufacturer related products
    CAPACITOR MLP 0.47UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.22UF 100V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.1UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.33UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.47UF 100V RADIAL