104M66QV39
Mfr.Part #
104M66QV39
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 39 OHM 0.1UF TH
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Product Status :
Active
Resistance - Channel (Ohms) :
39
Height :
1.000" (25.40mm)
ESD Protection :
No
Center / Cutoff Frequency :
Values :
R = 39Ohms, C = 0.1μF
Voltage - Rated :
1600V (1.6kV)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Low Pass
Package / Case :
Radial
Attenuation Value :
Number of Channels :
1
Series :
Quencharc?
Filter Order :
1st
Size / Dimension :
2.177" L x 0.539" W (55.30mm x 13.70mm)
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C