YFF21SC1E473MT000N
Mfr.Part #
YFF21SC1E473MT000N
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 25V 0805
Length :
2mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Insertion Loss (dB) :
30 dB
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.047µF
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Insertion Loss :
30dB @ 5MHz ~ 2GHz
Series :
YFF-SC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Number of Functions :
1
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.25mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
80mOhm
Current Rating :
2A