YFF21AC1E473MT0Y0N
Mfr.Part #
YFF21AC1E473MT0Y0N
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Feed Through Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.047µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
YFF-AC
Insertion Loss :
30dB @ 5MHz ~ 2GHz
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Width :
1.25mm
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height (Max) :
0.039 1.00mm
1
Current :
1A
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
2mm