Y402310R0000D0W
Mfr.Part #
Y402310R0000D0W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FRSM1206 10R000 TCR0.2 0.5% B W
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FRSM
Resistance :
10Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tray
Datasheets
Y402310R0000D0W
VPG Foil Y402310R0000D0W
FRSM Series, Metal Foil, 10Ohms, 0.3W, ±0.5%, -55°C~125°C