Y402247R0000D0W
Mfr.Part #
Y402247R0000D0W
Description
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/5W 0805
Height :
635 µm
Max Power Dissipation :
200 mW
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Tolerance :
0.5 %
Length :
2.032 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Width :
1.27 mm
Resistance :
47 Ω
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Compliant
Max Operating Temperature :
150 °C
Datasheets
Y402247R0000D0W
VPG Foil Y402247R0000D0W
Metal Foil, 47 Ω, 0.5 %,