Y4021470R000Q6W
Mfr.Part #
Y4021470R000Q6W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 470 OHM 0.02% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.02%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
470Ohms
Width :
812.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Height :
635μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
FRSM
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y4021470R000Q6W
VPG Foil Y4021470R000Q6W
FRSM Series, Metal Foil, 470Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~150°C