Y16902R00000B0L
Mfr.Part #
Y16902R00000B0L
Description
RES 2 OHM 8W 0.1% TO220-4
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Height :
21.463mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2Ohm
Max Power Dissipation :
8W