Y00285R26300B0L
Mfr.Part #
Y00285R26300B0L
Description
RES 5.263 OHM 1W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
Contact Finish :
Voltage Rating :
500V
Gender :
FEMALE
Connector Type :
Insert without Contacts
Color :
Series :
HEE
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Termination Style :
Crimp
Contact Type :
CEF, DEF
Current Rating :
16A