Y0024150K000V0L
Mfr.Part #
Y0024150K000V0L
Description
RES 150K OHM 1/5W .005% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
125 °C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Width :
4.1148 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Power Dissipation :
200 mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
10.541 mm
Height :
11.43 mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
0.005 %
RoHS :
Non-Compliant
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Resistance :
150 kΩ
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y0024150K000V0L
Through Hole 150 kΩ, Metal Foil,