Y0022900K000T9L
Mfr.Part #
Y0022900K000T9L
Description
RES 900K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Resistance :
900kOhms
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Length :
30.48mm
Height :
10.4902mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Width :
6.604mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y0022900K000T9L
900kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,