XYCBBCNANF-16.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XYCBBCNANF-16.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Load Capacitance :
10pF
Frequency :
16MHz
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Frequency Stability :
±10ppm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Mode :
Fundamental
Series :
XY
Size / Dimension :
0.100Lx0.081W 2.55mmx2.05mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm