XN0121500L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XN0121500L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W MINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Frequency - Transition :
150MHz
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistor - Base (R1) :
10kOhms
Current Rating :
100mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 5mA 10V
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Transistor Type :
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
250mV
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Supplier Device Package :
Mini5-G1
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Power - Max :
300mW
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
250mV @ 300μA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
500nA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Collector Current :
100mA
Max Breakdown Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
300mW