XC2336B40F80LAAFXUMA1
- Mfr.Part #
- XC2336B40F80LAAFXUMA1
- Manufacturer
- Infineon Technologies
- Package / Case
- 64-LQFP Exposed Pad
- Datasheet
- Download
- Description
- IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Microcontrollers
- RAM Size :
- 34K x 8
- Program Memory Type :
- Flash
- Speed :
- 80MHz
- Operating Temperature :
- -40°C~85°C TA
- Data Converter :
- A/D 9x10b
- Series :
- XC23xxB
- Core Size :
- 16/32-Bit
- Oscillator Type :
- Internal
- Peripherals :
- I2S, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 320KB 320K x 8
- Package / Case :
- 64-LQFP Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- PG-LQFP-64-6
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Connectivity :
- I2C, SSC, UART/USART
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V~5.5V