WW5JT33R0
Mfr.Part #
WW5JT33R0
Description
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
33Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
5W
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Diameter :
7.92mm
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Rated Power Dissipation (P) :
5.1W
Mount :
Axial, Through Hole
Packing Method :
TR, 11 INCH
Datasheets
WW5JT33R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,