WW5JB13K0
Mfr.Part #
WW5JB13K0
Description
RES, WW, 5W, 13 KOHM, 5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Diameter :
7.92 mm
Size / Dimension :
0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%
Length :
22.23 mm
Power Rating :
5 W
Power (Watts) :
5W
Datasheets
WW5JB13K0
Stackpole Electronics, Inc. WW5JB13K0
WW Series, Wirewound, 13000, 5W, ±5%, -55°C ~ 350°C